Platürk Plaka Tanıma Sistemi Geliştirilmeye başlandığı ilk günden beri Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Tanıma Sistemleri konusundaki ihtiyacı karşılamak üzere sürekli geliştirilen PLATÜRK sistemi, farklı plaka tanıma donanımlarından gelen istekleri karşılayabilen, Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Tanıma ve TEDES Sistemleri konusundaki teknik ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayan Plaka Tanıma ve TEDES sistemleri Yönetim Platformudur.

PLATÜRK, üstün teknik özellikleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün bu güne kadar kullanmış olduğu farklı markalardaki plaka tanıma donanımlarını tek çatı altında toplamakta, farklı marka plaka tanıma sistemlerinin sunucu yazılımlarını kullanmaya ihtiyaç duymadan sadece PLATÜRK arayüzü üzerinden kullanıma sunmaktadır.

PLATÜRK, gerek plaka tanıma sistemi özellikleri gerekse TEDES sistemleri desteği ile tek platformda topladığı üstün özellikleri ile emsalsizdir. Emniyet Genel Müdürlüğü Sakınca Sorgu Servisi, Merkezi Yerel Karaliste, Ülke çapındaki tüm dağıtık sistemlerden tek arayüz üzerinden sorgu yetenekleri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilmiştir.

PLATÜRK, kısa sürede onlarca yerde kullanılmaya başlanmıştır. 2016 yılı sonuna kadar 100 den fazla lokasyonda kullanılacak PLATÜRK, Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında Otoparklarda, Alışveriş merkezlerinde, Otoyol giriş ve çıkışlarında, gümrük noktalarında da kullanıma uygundur.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.